Trénink mozku

Datum a čas konání 04.09.2014   17:00 - 20:00 hod

Místo konání Poradna pro duši a tělo

Kategorie


Proč mozek trénovat?

Většina z nás se usilovně snaží starat se o svou tělesnou schránku. Chceme, aby naše tělíčko dostávalo zdravou stravu, alespoň přiměřený pohyb a dostatek odpočinku. Hodně z nás se věnuje také psychické očistě, protože už víme, že stresy nám vůbec nesvědčí a často jsou opravdu zbytečné. Zkrátka pracujeme především na těch oblastech, o kterých se veřejně mluví a jsou v obecném povědomí. Kdo z nás ale trénuje mozek?

V dnešní době se běžně dožíváme 80, dokonce i 90 let. Náš mozek na to ale není stavěný. Mezi 30 a 40 léty věku začne jeho postupný úpadek. Stárnutí se projevuje slábnutím našich kognitivních schopností. Příčinou je ztráta „plasticity“ mozku, jeho pružnosti ve zpracování informací. Odumírají neurony a zejména vyhasínají synapse, což jsou spojení mezi nimi. Sice zatím nejsme ve fázi hloupnutí, ale znatelně zpomalujeme. Představte si mozek jako telefonní centrálu, kde sedí unavená spojovatelka. Nespojí všechny hovory, nenajde všechna čísla, je stále unavenější. Není to otázka inteligence.  Není to ani otázka zkušeností. Je to pouze otázka rychlosti, jakou mozek zpracovává informace.

Náš workshop zahájíme tím, proč mozek trénovat, co jsou to kognitivní funkce, jak o svůj mozek pečovat a samozřejmě jej i náležitě potrápíme. Po jeho absolvování budete schopni v tréninku mozku pokračovat doma sami.

To, jaký bude Váš mozek za 10, 20, nebo 40 let, je ve Vašich rukou!!
Vede lektorka roku 2011: ing. Jana Puhalová

A zde jsou fotky z proběhlé akce


Rezervace

Objednávky na tuto akci jsou již uzavřeny.